Sutomore Czarnogóra

Sutomore znajduje się na wybrzeżu Adriatyku Czarnogóra 6 km na północ-wschód od miasta Bar. Sutomore jest znany od dłuższego czasu na jego długiej, piaszczystej plaży i zdrowy klimat.

Sutomore geograficznie leży na stoku wzgórza i rozciąga się wzdłuż plaż malowniczym wyrzeźbione przez fale Adriatyku. Długa piaszczysta plaża, otwarte Horisont na Adriatyk i wzgórza wysokiej stworzył niezwykle zdrowy klimat, który wydał Sutomore sławny. Poza tym Sutomore jest pokaz z największą liczbą dni słonecznych w Czarnogórze. przytulne hotele, restauracje, kawiarnie, boiska sportowe tylko przy piaszczystej plaży są idealne na wakacje, rozrywki i rekreacji.

Poprzez Sutomore historii był wioską rybacką, kryjówki piraci z medevial między forty Antivaris, Haj Nehaj i Golo Brdo. Liczne wykopaliska archeologiczne, twierdze, kościoły i klasztory są cichymi świadkami wysokim profilu w tym obszarze w ciągu wieków.

Oprócz piaszczystej plaży Sutomore jest znany wielu ukrytych plaż dla romantyków i adventurists. Każda osoba będzie mogła znaleźć swoje ulubiona plaża - piaszczyste lub kamieniste, ale zawsze ciepły, bezwietrzny i ukryte. Te plaże są naturalne zaproszenia do tych, którzy wolą Adama i Ewy kostiumy, ucieczka od miejskiego chaosu. Blue przezroczyste wody morskiej, piasku i kamienistym kolorowe rzeźby dłuta natury są symbole naturalny urok Sutomore.

Sutomore słynie z doskonałej kuchni - owoce morza, specjały przygotowane z naturalnych oliwy z oliwek, od krewetek do expencive San Pietro. Na aperitif byś na pewno zaleca, aby spróbować Montenegrian brandy z winogron "Kruna", a podczas głównej oczywiście słynne czerwone wino "Vranec" lub biały "Krstac".